در حال بارگذاری ...
با اعلام آثار بخش صحنه‌ای بزرگسال هجدهمین دوره

«زال سپید موی» به جشنواره تئاتر عروسکی تهران- مبارک راه‌یافت

نمایش عروسکی «زال سپید موی» به نویسندگی و کارگردانی حسین عباس زاده  از شهرستان بیرجند به همراه ۱۰ اثر نمایشی از کشور به عنوان نمایش پذیرفته شده در بخش بزرگسال برای حضور در  این دوره از جشنواره معرفی گردیدند.

به گزارش ایران تئاتر از خراسان جنوبی با اعلام ستاد خبری هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران_ مبارک، هیات انتخاب بخش نمایش‌های صحنه‌ای بزرگسال متشکل از مریم اقبالی، محمد اعلمی و محمدرضا علی اکبری، 11 نمایش را برای شرکت دراین بخش انتخاب کردند.

به گزارش این ستاد خبری، نمایش عروسکی «زال سپید موی» به نویسندگی و کارگردانی حسین عباس زاده  از شهرستان بیرجند نیز به عنوان نمایش پذیرفته شده در بخش بزرگسال برای حضور در  این دوره از جشنواره معرفی گردید.

حسین عباس زاده در یادداشتی بر نمایش «زال سپید موی» نوشت:  نمایش عروسکی زال سپید موی بر اساس شاهنامه فردوسی نگارش شده و متعهد به داستان زال و پرورش او در دامان سیمرغ می باشد که پس از رها کردن کودک در دامنه کوه البرز ، سیمرغ او را از مرگ حتمی نجات داده  و در کنار بچگانش پرورش می دهد و به او خرد و دانایی و رسوم پهلوانی می آموزد و در نهایت  دوباره به آغوش سام باز می گردد .

حسین عباس زاده ، متولد 1349 در بیرجند ، کارشناس ارشد کارگردانی نمایش است که سابقه ی شرکت در نهمین جشنواره بین المللی عروسکی یونیما با نمایش «خروس زری پیرهن پری»، دهمین جشنواره بین المللی عروسکی یونیما با نمایش « خورشید حسنک »، هفدهمین جشنواره بین المللی عروسکی یونیما با نمایش « مترسک » و برگزیده دوم این دوره از جشنواره ، سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر  با نمایش « مترسک » در بخش خیابانی و دریافت موسیقی اول این بخش،  دوازدهمین جشنواره کودک و نوجوان با نمایش «عصای کارگشا » در گچساران ، شانزدهمین جشنواره کودک و نوجوان با نمایش «یه شب ماه میاد »در اصفهان و شرکت  در جشنواره های متعدد دانشجویی ، دانش آموزی ، هلال احمر ، دانشگاه ها و تئاتر استانی و ... را در کارنامه خود دارد.

در این نمایش مهرداد عباس زاده ، مهدی عاملی نیا ، جواد قادری گسک ، علی مجیدی ، حجت دلاورنیا ،  علی ملک آبادی ، لیدا حبیبی ، مرضیه خسروی ، نرجس برهانی ، سارینا عرفان جو، فاطمه محمدی، نرجس برهانی، سارینا عرفان جو، لیدا حبیبی، ویدا جمالی پور، بهاره چهره آسا، فرناز خلیل نژاد، محمود خسرو منش به عنوان عروسک گردان - علیرضا محمدی، مهرداد عباس زاده، نازنین براتی، لیدا حبیبی، نرجس برهانی به عنوان صدا پیشه به ایفای نقش پرداخته و از دیگر عوامل این نمایش نیز می توان به مریم یزدانی و انجمن هنرهای نمایشی استان خراسان جنوبی به عنوان تهیه کننده- نازنین دستگردی برای طراحی فرم و حرکت - محمد رضا سعادتی و ماکان وزیری برای طراحی و ساخت عروسک ها-  زینب چمنی ، طاهره چهکندی نژاد و نازنین دستگردی برای طراحی و دوخت لباس-آرمان یوسفی و دینا جان محمدی برای اجرای نور و افکت- مهتاب عباس زاده به عنوان عکاس- بهمن خلیل نژاد به عنوان مدیر صحنه-  هادی ثابت و ماکان وزیری به عنوان تیم تصویر برداری - امیر مددی پور نوازنده سه تار ، مهدی سلم آبادی نوازنده دهل ، حجت دلاورنیا نوازنده کَرنا  و فاطمه لاری نوازنده قانون برای اجرای موسیقی در این نمایش اشاره کرد.

عباس زاده در پایان از همراهی جواد محمدی ، علی اشرفی خراسانی و نادیا دستگردی در به ثمر نشستن تلاش های این گروه نمایشی تقدیر و تشکر کرد.
مطالب مرتبط

با اعلام اسامی طرح‌های پذیرفته شده توسط هیات انتخاب مشخص شد؛

راهیابی «زال سپیدموی» به مرحله ارزیابی نهایی جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک
با اعلام اسامی طرح‌های پذیرفته شده توسط هیات انتخاب مشخص شد؛

راهیابی «زال سپیدموی» به مرحله ارزیابی نهایی جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک

با اعلام دبیرخانه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک، نمایش «زال سپید موی» به نویسندگی و کارگردانی حسین عباس زاده به مرحله ارزیابی نهایی بخش «بزرگسال» این جشنواره راه یافت.

|

با اعلام نتایج

«زال سپید موی» در مرحله نخست جشنواره تئاتر تهران - مبارک پذیرفته شد
با اعلام نتایج

«زال سپید موی» در مرحله نخست جشنواره تئاتر تهران - مبارک پذیرفته شد

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از پذیرفته‌شدن نمایش «زال سپیدموی» در مرحله نخست بخش صحنه‌ای- بزرگسال هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک خبر داد.

|

چهارمین فیلم نمایش چهاردهمین جشنواره ی تئاتر خراسان جنوبی

نمایش تئاتر«زال سپید موی»  بر روی سایت آپارات
چهارمین فیلم نمایش چهاردهمین جشنواره ی تئاتر خراسان جنوبی

نمایش تئاتر«زال سپید موی» بر روی سایت آپارات

نمایش «زال سپید موی» به نویسندگی و گارگردانی حسین عباس زاده که به بخش مسابقه چهاردهمین جشنواره تئاتر استانی خراسان جنوبی راه یافته است، چهارمین نمایش این دوره از جشنواره استانی است که از روز شنبه 29 آذر ماه ۱۳۹۹ با استفاده از سایت آپارات و صفحه ی انجمن هنرهای نمایشی خراسان ...

|

نظرات کاربران