در حال بارگذاری ...
آخرین نمایش حاضر در بخش خیابانی هفدهمین جشنواره تئاتر استانی

«پیشانی‌بلند» در محوطه مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اجرا شد

نمایش خیابانی «پیشانی‌بلند» به کارگردانی صالح رنجبر از شهرستان قاینات به‌عنوان سومین اجرای نمایش خیابانی حاضر در جشنواره اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خراسان جنوبی، شامگاه پنجشنبه 25 آبان در ادامه اجراهای دومین روز برگزاری هفدهمین جشنواره تئاتر استانی، نمایش خیابانی «پیشانی‌بلند» به نویسندگی و کارگردانی احسان محمدیان از شهرستان بیرجند به‌عنوان چهارمین و آخرین نمایش خیابانی حاضر در این دوره از جشنواره با حضور پرشور تماشاگران در محوطه مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد در حاشیه میدان امام خمینی (ره) شهر قاین اجرا شد.

نمایش «پیشانی‌بلند» برشی از زندگی یک معتاد است که از کمپ ترک اعتیاد فرار کرده و حالا مسئول کمپ ترک اعتیاد در جست‌وجوی اوست تا اینکه این معتاد به مردم پناه می‌آورد.

نمایش «پیشانی‌بلند» کاری از گروه نمایش تئاتر مستقل بیرجند است که در بخش خیابانی این دوره از جشنواره حاضرشده و احسان محمدیان و محمد آقایی خزاعی به‌عنوان بازیگر به ایفای نقش پرداختند. از عوامل این نمایش نیز می‌توان به امیر مددی پور (طراح پوستر و بروشور)، زهرا لاری (طراح لباس)، مجتبی والی نژاد (مدیر صحنه) و ثمین شهریاری (گریم) اشاره کرد.

هفدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی به میزبانی شهرستان قاینات و از 24 تا 26 آبان ماه با داروی بانی پال شومون، توحید معصومی و پوریا رحیمی سام و به میزبانی شهرستان قاینات و با حضور 8 نمایش صحنه‌ای و 4 نمایش خیابانی از شهرستان‌های بیرجند، طبس، فردوس، سرایان، بشرویه، قاینات و شهر خضری در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌شود و در روز سوم و پایانی جشنواره جمعه 26 آبان ماه، دو اثر نمایشی در بخش صحنه‌ای از شهرستان‌های فردوس و بیرجند در آمفی‌تئاتر و تماشاخانه آفتاب قاین به روی صحنه می‌رود. اختتامیه این دوره از جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی نیز ساعت 18 با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و هنرمندان حاضر در این جشنواره برگزار خواهد شد.

عکاس: مجتبی مظلوم زاده
مطالب مرتبط

آخرین اجرای صحنه‌ای از هفدهمین جشنواره تئاتر استانی

نمایش «فخرالزمان» در تماشاخانه آفتاب روی صحنه رفت
آخرین اجرای صحنه‌ای از هفدهمین جشنواره تئاتر استانی

نمایش «فخرالزمان» در تماشاخانه آفتاب روی صحنه رفت

در آخرین روز از هفدهمین جشنواره تئاتر استانی، نمایش «فخرالزمان» آخرین نمایش صحنه‌ای حاضر در این دوره از جشنواره به نویسندگی ابراهیم عادل نیا و کارگردانی مهدی مسروری از شهرستان بیرجند به‌عنوان هشتمین اجرای نمایش صحنه‌ای حاضر در جشنواره به روی صحنه رفت.

|

پس از سه روز رقابت

هفدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی برگزیدگان خود را شناخت
پس از سه روز رقابت

هفدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی برگزیدگان خود را شناخت

با پایان رقابت و اجرای 8 نمایش در بخش صحنه‌ای و 4 نمایش در بخش خیابانی طی مراسمی آثار و هنرمندان برتر هفدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی معرفی شدند و نمایش «فخرالزمان» به کارگردانی مهدی مسروری و نمایش «دودوتاچهارتا» به کارگردانی محمد نخعی در بخش صحنه‌ای به جشنواره منطقه‌ای ...

|

با آغاز بیست و هشتمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای خاوران از 10 دی ماه

حضور 4 گروه نمایش خراسان جنوبی در بخش رقابتی تئاتر صحنه ای و خیابانی
با آغاز بیست و هشتمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای خاوران از 10 دی ماه

حضور 4 گروه نمایش خراسان جنوبی در بخش رقابتی تئاتر صحنه ای و خیابانی

براساس برنامه ریزی های صورت گرفته و حضور نمایندگان تئاتر استان خراسان جنوبی در جشنواره تئاتر منطقه ای خاوران، نمایش های صحنه ای «فخر الزمان» به کارگردانی مهدی مسروری از شهرستان بیرجند، «دو دو تا چهارتا» به کارگردانی محمد نخعی از شهرستان طبس و «یک کوزه آب» به کارگردانی مهدی ...

|

نظرات کاربران