در حال بارگذاری ...
به همت گروه نمایش سپیدار شهر خضری از 8 آبان

آغاز اجرای عموم نمایش «تفنگ و تنبور» در شهر خضری

اجرای عموم نمایش «تفنگ و تنبور» به کارگردانی محمدرضا اکرمی کاری از گروه نمایش سپیدار شهر خضری به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش‌آموزی در سالن نمایش فرهنگ و ارشاد اسلامی خضری و با استقبال علاقه‌مندان به هنر نمایش در این شهر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خراسان جنوبی، نمایش «تفنگ و تنبور» به نویسندگی محسن عظیمی و کارگردانی محمدرضا اکرمی که تمرینات خود را از مردادماه سال جاری در شهر خضری آغاز کرده بود، پس از اعلام آمادگی گروه برای اجرا توسط اعضای شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش شهرستان قاینات بررسی و بازبینی گردید که مورد تائید قرار گرفت و مجوز اجرا از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات صادر شد و درنهایت اجراهای خود را از 8 آبان ماه در سالن نمایش فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر خضری شروع کرده و تا 14 آبان ماه به روی صحنه خواهد بود.

حسینی دشت بیاض سرپرست گروه نمایش سپیدار با تشکر از همراهی و همکاری اداره ارشاد شهرستان قاینات و برات پور رئیس این اداره گفت: نمایش «تفنگ و تنبور» با موضوع دفاع مقدس به نویسندگی محسن عظیمی راوی تبعات و اثرات مخرب جنگ حتی پس از گذشت چندین سال در یک خانواده‌ی کُرد کرمانشاهی است.

حسینی اضافه کرد: این نمایش در بخش صحنه‌ای هفدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی در مرحله انتخاب آثار حضور دارد و مجید سدیدی، مجید قنبری، محمدرضا اکرمی، مائده مروی، یگانه حدی به‌عنوان بازیگر در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

از عوامل این نمایش نیز می‌توان به مسعود رونقی (مشاور کارگردان)، محمدجواد حسینیان مقدم (موسیقی)، حسن حسینی دشت بیاض (طراح نور و صدا)، ربابه نیکو صفت (طراح و دوخت لباس)، مریم فولادی (طراح صحنه)، محمدرضا رمضانی و محمدامین حقیقت دوست (تدارکات) اشاره کرد.
مطالب مرتبط

پایان اجرا‌های عموم نمایش «مانیا» در شهرستان بیرجند

پایان اجرا‌های عموم نمایش «مانیا» در شهرستان بیرجند

نمایش صحنه‌ای «مانیا» با محوریت جوانی جمعیت و فضای مجازی، کاری مشترک از گروه نمایشی اتللو و گروه نمایشی تاجمیر شهرستان بیرجند در 30 بهمن ماه 1402 پس از 10 شب اجرای عموم در آمفی تئاتر گلبانگ شهرستان بیرجند به پایان کار خود رسید

|

به کارگردانی مسعود رونقی و در شهرستان قاینات

اجراهای عموم نمایش «استیک» آغاز شد
به کارگردانی مسعود رونقی و در شهرستان قاینات

اجراهای عموم نمایش «استیک» آغاز شد

نمایش «استیک» به نویسندگی مهدی صالحیار و کارگردانی مسعود رونقی با حضور علاقه مندان به هنر نمایش از 11 آذر ماه آغاز شد و تا 17 آذر ماه به مدت 7 شب در آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد قاین به روی صحنه خواهد رفت.

|

سومین نمایش بخش خیابانی هفدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی

نمایش خیابانی «خونه‌ی مهربونی» در محوطه مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اجرا شد
سومین نمایش بخش خیابانی هفدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی

نمایش خیابانی «خونه‌ی مهربونی» در محوطه مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اجرا شد

در ادامه اجراهای نمایش هفدهمین جشنواره تئاتر استانی، نمایش خیابانی «خونه ی مهربونی» به کارگردانی صالح رنجبر از شهرستان قاینات به‌عنوان سومین اجرای نمایش خیابانی حاضر در جشنواره اجرا شد.

|

هم‌زمان با راه‌یابی به هفدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی

اجرای نمایش «سقوط در کویر» در  بشرویه پایان یافت
هم‌زمان با راه‌یابی به هفدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی

اجرای نمایش «سقوط در کویر» در بشرویه پایان یافت

نمایش «سقوط در کویر» به نویسندگی حسین ابراهیمی و کارگردانی حسن ناصری که از ابتدای تابستان سال جاری و به‌صورت برگزاری کارگاه‌های آموزشی تئاتر در شهرستان بشرویه آماده‌شده بود، به مدت 2 شب و از 21 تا 22 آبان ماه در کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان اجرا شد و مورد استقبال ...

|

نظرات کاربران