در حال بارگذاری ...
به همت امیرحسین داورپناه

اجرای بزرگترین پروژه ی تئاتر شهرستان فردوس در قالب طرح« چهار،30»

پروژه ی تئاتر « چهار،۳۰» به همت امیرحسین داورپناه که طراحی و کارگردانی و همچنین مدیریت این پروژه ی تئاتری را در شهرستان فردوس به عهده داشت با همراهی بیش از ۵۰نفر از هنرمندان این شهرستان به روزهای پایانی خود نزدیک شد.

پروژه ی تئاتر « چهار،30» به همت امیرحسین داورپناه که طراحی و کارگردانی و همچنین مدیریت این پروژه ی تئاتری را در شهرستان فردوس به عهده داشت با همراهی 50نفر از هنرمندان این شهرستان به روزهای پایانی خود می رسید.

در این پروژه ی نمایشی که در قالب اجرای 4 نمایش در طول هفته طراحی شده است، 4 اثر نمایشی « داستان نیمه شب»، «محاصره»، «قصه ی پادشاه سرزمین قصه ها» و «کمدی ارتفاعات» به همراه 50 نفر از هنرمندان این شهرستان از 26 آذر ماه 1398 کار خود را در تالار محراب شهرستان فردوس آغاز کرده و 28 بهمن 1398 به اجراهای خود پایان می دهد.

به گفته ی کارگردان و مدیر پروژه، امیرحسین داورپناه، این اجراها که در دو بازه به روی صحنه رفته اند در طول این مدت توانسته حداقل 50 اجرا را به روی صحنه برده و با استقبال حدود 3000نفر از تماشاگران خوب و حرفه ای شهرستان مواجه شده است. داورپناه همچنین در مورد نمایش هایی که در این طرح روایت شده گفت:« در انتخاب این چهار نمایش سعی شده تا تمامی گروه های سنی و ذائقه های نمایشی مدنظر قرار گرفته و برای تمام سلیقه ها و مخاطبان نمایشی وجود داشته باشد. نمایش«داستان نیمه شب» به نویسندگی مهدی میرباقری روایتی است ازسهراب که پدرش را از دست داده و دختر همسایه آنها شادی راوی اتفاقاتی است که برای خانواده سهراب اتفاق می افتد. نمایش«محاصره» به نویسندگی مارتین بالتشاید و با ترجمه ی مسلم قاسمی روایتی است براساس اتفاقی که در سال ۱۹۲۷د صحرای سیبری افتاد. گرگهای زیادی بر اثر سرمای شدید به دهکده پیرلو در صحرای سیبری حمله کرده و به انسانها حمله ور شدند. نمایش «قصه پادشاه سرزمین قصه ها » به نویسندگی محمدرضا کوهستانی داستان سهراب پسربچه کنجکاوی است که هر شب پیرمرد قصه گو را در خواب می بیند که برایش قصه می خواند سهراب تصمیم می گیرد قصه ها را عوض کند و یا جابجا کند با دست بردن در قصه ها توسط سهراب سرزمین قصه ها وارد شرایط جدید می شود. و در آخر نمایش«کمدی ارتفاعات» به نویسندگی امید طاهری که روایت مونگول چیه نوازنده دوره گردی می پردازد که فرزند اسقف اعظم نیز هست. او در هنگام مرگ پدر می فهمد که دو برادر به نامهای برادران رایت دارد. بعد از مرگ پدر او به دنبال برادرانش به روستای دیتون می رود و حوادثی را رقم می زند. در زمان بندی اجرای نمایش ها در طول هفته نیز نمایش « داستان نیمه شب » در زورهای شنبه، نمایش«محاصره» در روزهای یک شنبه و دوشنبه، نمایش« قصه ی پادشاه سرزمین قصه ها» در روزهای سه شنبه و چهارشنبه و نمایش «کمدی ارتفاعات» در روزهای پنج شنبه و جمعه در تالار محراب شهرستان فردوس میزبان تماشاگران خود بودند.»

از عوامل نمایش«داستان نمیمه شب» می توان به طیب نجفیان، زهره معلم، شهرام شرفی، الهه ایمان طلب، مبینا عزیزی، ارسلان عرب، امیرحسین داورپناه و میثم پزنده به عنوان بازیگر-  علیرضا سعادت به عنوان موسیقی- احسان مهدی زاده به عنوان تصویربردار و تدوین در این نمایش نام برد.

در نمایش« محاصره» حمید رضا سالمی، امیرحسین داورپناه، الهه ایمان طلب، مبینا عزیزی، عماد عابدینی و شهرام شرفی به عنوان بازیگر به ایفای نقش پرداختند و هادی قربانی موسیقی این نمایش را به عهده داشت.

نمایش« قصه ی پادشاه سرزمین قصه ها» نیز با بازیگری میثم پزنده، ابوالفضل نگهبان، شهرام شرفی، وحید نیک بخت، زهرا زرین فر، عسل عباس علیزاده، عماد عابدینی، آرمین صبا، جواد قویدل، زهرا سکندرپور، بهاره قارون و یاسینا خاکشور به روی صحنه رفت. از عوامل این نمایش می توان به مهرداد بهزاد اول و مسعود نیکخواه برای موسیقی نمایش- وحید نیک بخت و علیرضا بهاری برای موشن گرافیک- امین دلپذیر و فاضل وزیری محبوب برای سرودن اشعار نمایش اشاره کرد.

در نمایش« کمدی ارتفاعات» محمد شفقی، امیرهنرمند، رضا ملکی، عماد عابدینی، زهره معلم، الهه ایمان طلب،محدثه قادمی، نسترن جمجاه و عطیه ابراهیم زاده به عنوان بازیگر به ایفای نقش پرداختند. همچنین علیرضا سلیمانیان ، امین علیزاده و حمید ایرانپناه به عنوان خواننده و اجرای موسیقی این نمایش را همراهی کردند.

از دیگر عوامل اجرای این پروژه می توان به محمد صداقتی،معین دوستی، کاظم دلیر، سجاد کمالی، جابر بیگی، حنانه امیرعباسی برای ساخت دکور و اکسسوار- رقیه عبد مجیری، مریم قائمی، معصومه یکتائیان برای طراحی و دوخت لباس- حمید درایتی، احمد دری نیا، مصطفی غلامرضا نژاد، ادبی، ام البنین شاه محمدی، محدثه نجف زاده برای گریم- احسان مهدی زاده، طیب نجفیان برای عکس و فیلم برداری و ساخت تیزر- حمیدرضا سالمی به عنوان مشاور هنری پروژه اشاره کرد.

در طول مدت اجرای پروژه شهرستان فردوس میزبان یکی از بزرگان تئاتر ایران و مترجم متن «محاصره» مسلم قاسمی بود.

 داورپناه اضافه کرد :« این پروژه بدون همراهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردوس، حسین ابراهیمی ریاست انجمن هنرهای نمایشی شهرستان فردوس و آقایان عزیزی، خاکشور،بخشنده و غلامرضا نژاد به ثمر نمی نشست.»

درپایان باید اظهار امیدواری کرد تا با همراهی دیگر نهاد های مربوطه در تمام شهرستان ها از جمله مرکز استان شاهد رشد روزافزون اجراها و حضور جوانان مستعد در تمامی نقش ها از جمله کارگردانی و مدیریت های پروژه هایی اینچنین باشیم.
مطالب مرتبط

با حضور « مسلم قاسمی»

کارگاه بازیگری خلاق در شهرستان فردوس اجرا شد
با حضور « مسلم قاسمی»

کارگاه بازیگری خلاق در شهرستان فردوس اجرا شد

مسلم قاسمی مترجم نمایش محاصره نوشته ی مارتین بالتشاید نویسنده اهل کشور روسیه است، که این نمایش این روز ها به عنوان یکی از نمایش های پروژه چهار٣٠ به کارگردانی امیرحسین داورپناه به روی صحنه می رود.

|

مسئول انجمن هنرهای نمایشی خراسان جنوبی:

مجموعه کارگاه های «رودر رو» به صورت مجازی برگزار می‌شود
مسئول انجمن هنرهای نمایشی خراسان جنوبی:

مجموعه کارگاه های «رودر رو» به صورت مجازی برگزار می‌شود

در روزهایی که امکان برگزاری حضوری هیچ کارگاه و کلاسی به خاطر کرونا وجود ندارد، روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی استان خراسان جنوبی با برگزاری مجموعه ای از کارگاه ها با موضوعات مختلف در بستر پخش زنده اینستاگرام سعی دارد همچنان ارتباط و پویایی جامعه تئاتری و علاقمندان به تئاتر ...

|

عملکرد تئاتر خراسان جنوبی در سال98

محسن حسین زاده عملکرد انجمن هنرهای نمایشی و گروه های نمایشی استان خراسان جنوبی را تشریح کرد
عملکرد تئاتر خراسان جنوبی در سال98

محسن حسین زاده عملکرد انجمن هنرهای نمایشی و گروه های نمایشی استان خراسان جنوبی را تشریح کرد

محسن حسین زاده مسئول انجمن هنرهای نمایشی خراسان جنوبی در گزارشی عملکرد تئاتر خراسان جنوبی را در سال 1398 تشریح کرد. مسئول انجمن هنرهای نمایشی خراسان جنوبی ضمن بیان اجراهای سال1398، مخاطبان تئاتر استان را 32250 نفر اعلام کرد.

|

مطابق ابلاغیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اجراهای نمایش عروسکی هیاهو برای هیچ تا اطلاع ثانوی لغو شد
مطابق ابلاغیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اجراهای نمایش عروسکی هیاهو برای هیچ تا اطلاع ثانوی لغو شد

مطابق ابلاغیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجراهای نمایش در سطح استان از جمله نمایش عروسکی «هیاهو برای هیچ» تا اطلاع ثانوی لغو شد.دلیل این ابلاغیه به خاطر عدم گسترش بیشتر کرونا اعلام شده است.

|

به کارگردانی رضا عبداللهی

اجرای عموم نمایش عروسکی «هیاهو برای هیچ» به نویسندگی مینا عبداللهی در بیرجند
به کارگردانی رضا عبداللهی

اجرای عموم نمایش عروسکی «هیاهو برای هیچ» به نویسندگی مینا عبداللهی در بیرجند

نمایش عروسکی« هیاهو برای هیچ» به نویسندگی مینا عبداللهی و کارگردانی رضا عبداللهی ، کاری مشترک از گروه نمایشی میم، پوشه و تماشای شهرستان بیرجند از 27 بهمن 1398 اجراهای عموم خود را در سالن آمفی تئاتر گلبانگ شهرستان بیرجند آغاز کرد. این نمایش عروسکی که با 9 صداپیشه، 9 بازیگر و 15 ...

|

موفقیت چشمگیر رادیو تئاتر «گروهبان» در جشنواره بین المللی فجر

رادیو تئاتر «گروهبان» دو جایزه از  بخش رادیو تئاتر سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر گرفت
موفقیت چشمگیر رادیو تئاتر «گروهبان» در جشنواره بین المللی فجر

رادیو تئاتر «گروهبان» دو جایزه از بخش رادیو تئاتر سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر گرفت

حمید رضا سلحشور کارگردان رادیو تأتر «گروهبان » که در بخش رادیو تئاتر سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شرکت کرده است ، در این باره گفت : درباره گروهبانی در روستا است که می خواهد پیشرفت کند اما در بحبوحه انقلاب برادر ناتنی اش را که فعال انقلابی بوده به قتل می رساند .

|

جشن سالگرد آنتوان چخوف بر روی صحنه تئاتر طبس

نمایش«جشن سالگرد» به کارگردانی محمد نخعی و مهران رجبی در شهرستان طبس به روی صحنه می رود.
جشن سالگرد آنتوان چخوف بر روی صحنه تئاتر طبس

نمایش«جشن سالگرد» به کارگردانی محمد نخعی و مهران رجبی در شهرستان طبس به روی صحنه می رود.

نمایش «جشن سالگرد» به نویسندگی آنتوان چخوف و به کارگردانی محمد نخعی و مهران رجبی با همکاری انجمن هنرهای نمایش شهرستان طبس و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس اجرهای خود را آغاز کرد.

|

با حضور ابوالفضل نخعی و به کارگردانی مهدی عباس زاده

نمایش «دردسرهای مرد مرده» در شهرستان بیرجند  روی صحنه رفت
با حضور ابوالفضل نخعی و به کارگردانی مهدی عباس زاده

نمایش «دردسرهای مرد مرده» در شهرستان بیرجند روی صحنه رفت

نمایش کمدی اجتماعی « دردسرهای مَردِ مُرده » کاری از گروه نمایش مهراب شهرستان بیرجند به کارگردانی مهدی عباس زاده به مدت 10 شب در آمفی تئاتر گلبانگ شهرستان بیرجند به روی صحنه رفت.

|

به کارگردانی معین قوی

پایان  اجرای نمایش «هچل» در شهرستان  قاین
به کارگردانی معین قوی

پایان اجرای نمایش «هچل» در شهرستان قاین

میرزنگویی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات اظهار داشت : نمایش «هچل» از سوی گروه نمایش شیدا قاین به نویسندگی محسن رهنما وکارگردانی معین قوی با استقبال خوب علاقه مندان به هنر نمایش به روی صحنه رفت .

|

نظرات کاربران