در حال بارگذاری ...
 • مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:

  سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی با رویکرد آموزشی برگزار می شود

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی که با حضور سرپرستان گروه های نمایشی استان خراسان جنوبی برگزار شد با تاکید بر این که آموزش در تئاتر استان همواره دغدغه بوده و نیاز است به صورت جدی وارد این موضوع شویم، ادامه داد: برای این منظور طرحی آماده و اجرایی خواهد شد.

  به گزارش تئاتر خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،  ٢٤ شهریور ماه 1398 جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرستان گروه‌های نمایشی استان با رویکرد ارائه نقطه نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادات برگزار شد. ناصر نبی زاده در این نشست به برنامه‌ریزی برای ارتقاء سطح اجراهای عمومی به عنوان مسئله اصلی تئاتر استان اشاره کرد و گفت: با توجه به مناسب نبودن زیرساخت های این حوزه، به طور جدی وارد عملیات اجرایی شده‌ایم. ازجمله این اقدامات می‌توان به اجرای سالن نمایش قاین، کلنگ زنی سالن نهبندان و اخذ اعتبار برای سالن طبس اشاره کرد.
  وی بابیان این‌که ورود به جشنواره‌های بین‌المللی حق تئاتر استان است اضافه کرد: در همین راستا رایزنی‌های بیشتری انجام خواهد شد.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به این‌که نیاز به کارگاه آموزشی‌ها در حوزه تئاتر مشهود است، خاطرنشان کرد: با این کارگاه آموزشی‌ها هنرمندان استان توسط متخصصان کشوری شناخته می‌شوند.
  نبی زاده خواستار مشارکت در جلسات آسیب‌شناسی پس از برگزاری جشنواره شد و افزود: معتقدم کار اجرایی ممکن است نقص‌هایی داشته باشد اما بیان آن‌ها به معنای نفی زحمات گسترده برگزارکنندگان نیست،  بلکه باهدف برگزار هر چه‌بهتر جشنواره بعدی می باشد.
  وی با تأکید بر این‌که باید جشنواره‌های تئاتر هرساله برگزار شوند بیان کرد: زیرا باوجود مشکلات، فرصتی را برای حضور تئاتر استان در فضاهای بهتر فراهم می‌کند. لذا تا زمانی که حضور دارم اجازه توقف این کار را نمی‌دهم.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین بابیان این‌که پیشنهاد‌ها مطرح‌شده در این جلسه، جمع‌بندی و به مرکز هنرهای نمایشی وزارتخانه ارسال خواهند شد، اضافه کرد: برگزاری هر چه سریع‌تر انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان را نیز دنبال خواهیم کرد.
  نبی زاده در پایان تصریح کرد: داوری در جشنواره حق‌الناس است لذا تلاش می‌کنیم در حوزه داوری و بازبینی افرادی که کمترین تأثیرپذیری فردی رادارند جذب کنیم.
  گفتنی است؛ ساماندهی به انجمن هنرهای نمایشی استان، نظارت جدی بر کار داورها و بازبینی‌ها، حضور منتقدین معتبر در جشنواره، برگزاری کارگاه آموزشی‌ها با حضور مدرسین از داخل استان و است آن‌های دیگر و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای ارتقا سطح مهارت هنرمندان تئاتر ازجمله خواسته‌های مطرح‌شده توسط سرپرستان گروه‌های نمایشی خراسان جنوبی بود.

  به علت عدم اطلاع، دعوت و حضور خبرنگار پرتال خراسان جنوبی در این جلسه، اخبار تکمیلی این جلسه هم‌اندیشی متعاقبا اعلام خواهد شد.

   

   
  مطالب مرتبط

  تجربه مشترک گروه های نمایشی پاتوق و مهراب بیرجند

اجرای نمایش «زال سپید موی» به نویسندگی و کارگردانی حسین عباس زاده
  تجربه مشترک گروه های نمایشی پاتوق و مهراب بیرجند

  اجرای نمایش «زال سپید موی» به نویسندگی و کارگردانی حسین عباس زاده

  نمایش «زال سپید موی» براساس شاهنامه فردوسی تجربه ای دیگر از گروههای نمایشی مهراب و پاتوغ به نویسندگی و طراحی و کارگردانی حسین عباس زاده در هتل کوهستان بیرجند از ۳۱مردادماه برای علاقه مندان اجرا شد .

  |

  اجراهای نمایش «آبراکادابرا» به کارگردانی میثم صدرا در شهرستان بیرجند پایان یافت

  اجراهای نمایش «آبراکادابرا» به کارگردانی میثم صدرا در شهرستان بیرجند پایان یافت

  تازه ترین اثر گروه نمایشی میم بیرجند، نمایش آبراکادابرا به نویسندگی بهار اصیلی،تلما غفاری،میثم صدرا و کارگردانی میثم صدرا , که اجراهای خود را از ۲مرداد آغاز کرده بود بعد از 5شب اجرا وبا اجرای دو سانس در ۶مرداد ماه ۱۳۹۸ به اجراهای خود در آمفی تئاتر گلبانگ شهرستان بیرجند پایان ...

  |

  سکون و سکوت در تئاتر خراسان جنوبی

  سکون و سکوت در تئاتر خراسان جنوبی

  تئاتر شاخه‌ای از هنرهای نمایشی است که به بازکردن داستان‌ها برابر تماشاکنان می‌پردازد. این هنر به دلیل ارتباط زنده و رو در رو با مخاطب تاثیر بسزایی در افکار مخاطبان می‌گذارد.اما این هنر والا با مشکلاتی روبرو است که هر روز هنرمندان این عرصه را ناامیدتر از روز قبل می‌کند. از ...

  |

  از سوی دبیرخانه جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی

فراخوان سیزدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی منشر شد
  از سوی دبیرخانه جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی

  فراخوان سیزدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی منشر شد

  ادره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی استان خراسان جنوبی با هدف اعتلای هنر تئاتر و در راستای گسترش و توسعه ی این هنر ارزشی و به منظور ارتقا سطح کمی و کیفی تولیدات نمایشی از طریق تاکید براجراهای عمومی و افزایش مخاطبان تئاتر و نیز رشد کیفی آثار نمایشی درجریان ...

  |

  طی احکامی از سوی سید علی زمزم دبیر یازدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی

مسئولین یازدهمین جشنواره تئاتر استان معرفی شدند
  طی احکامی از سوی سید علی زمزم دبیر یازدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی

  مسئولین یازدهمین جشنواره تئاتر استان معرفی شدند

  به گزارش تئاتر خراسان جنوبی طی احکامی از سوی سید علی زمزم، معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین دبیر یازدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی مسئولین جشنواره یازدهم انتخاب شدند.

  |

  نظرات کاربران