در حال بارگذاری ...
 • کارگردان تئاتر «روزهای بی‌قوام»:

  پیروی از مباحث هنری شهید آوینی اتفاقات مثبتی در حوزه هنر رقم می‌زند

  کارگردان تئاتر روزهای بی‌قوام گفت: اگر بخشی از مباحثی که شهید آوینی دنبال نموده در حال حاضر در فضاهای هنری عنوان گردد با اتفاقات مثبتی روبه رو خواهیم شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی، به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی تئاتر روزهای بی‌قوام به کارگردانی میثم صدرا در سالن نمایش گلبانگ بیرجند به روی صحنه رفت.
   

  میثم صدرا در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری استان خراسان جنوبی در اتباط با اجرای تئاتر روزهای بی‌قوام در هفته هنر انقلاب اسلامی در خراسان‌جنوبی اظهارداشت: نویسنده این نمایش ایوب آقاخانی و بازیگران اصلی آن خانم فهیمه هرمزی ، محمد براتی و بازیگر خردسال آن محمدعلی محسن‌زاده هستند. 

  وی ادامه داد: همچنین آقایان حمید مقدوری، شهرام قاسمی و مرتضی احمدی در بخش تصویر با این مجموعه همکاری می‌کنند.

   

  کارگردان تئاتر روزهای بی‌قوام به موضوع اصلی این نمایش اشاره داشت و یادآور شد: این نمایش مربوط به یکی از مبارزین قبل از انقلاب اسلامی ایران علیه رژیم شاه بوده که به شکل مخفیانه از خانواده به دلیل اینکه نگران سلامتی او نباشند دست به یک سری فعالیت‌ها علیه رژیم شاه می‌زند که مهم‌ترین آن ساماندهی هیأت‌های مذهبی است.
   

  صدرا ادامه داد: در ادامه داستان نمایش این مبارز بدون اطلاع داشتن خانواده توسط نیروهای ساواک دستگیر و همسر وی مدت‌ها در مناطق مختلف به دنبال نشانی از او می‌گردد که نهایتا توسط یکی از دوستان همسرش متوجه به شهادت رسیدن همسر خود بر اثر شکنجه‌های نیروهای ساواک در زندان می‌شود.
   

  وی با اشاره به مجموعه روایت فتح که توسط شهید سید مرتضی آوینی تهیه شده است، افزود: اگر بخشی از مباحثی که شهید آوینی دنبال نموده در حال حاضر در فضاهای هنری عنوان گردد با اتفاقات مثبتی روبرو خواهیم شد.
   

  کارگردان تئاتر روزهای بی‌قوام با بیان اینکه تئاتر به دلیل فضای زنده‌ای که برای اجرا داشته و جذابیت‌های بصری موجود در آن مخاطب خود را به صورت مستقیم با اتفاقات و موضوع تئاتر درگیر ساخته و تأثیرگذاری بیشتری بر روی مخاطبان دارد و در تئاتر می‌توان با جذابیت‌های بصری که در صحنه به نمایش گذاشته می‌شود بیشتر با نسل جوان ارتباط برقرار ساخت.
  مطالب مرتبط

  شب پایانی

پایان اجراهای نمایش «روزهای بی قوام» به کارگردانی میثم صدرا
  شب پایانی

  پایان اجراهای نمایش «روزهای بی قوام» به کارگردانی میثم صدرا

  نمایش روزهای بی قوام که همزمان با هفته ی هنر انقلاب اسلامی اجراهای خود را در شهرستان بیرجند آغاز کرده بود، شنبه ساعت 20 با اجرای ویژه خود برای هنرمندان بعد از 11 شب ، به اجراهای خود در این شهرستان پایان می دهد.به کارگردانی میثم صدرا در آمفی تئاتر گلبانگ شهرستان بیرجند به روی صحنه ...

  |

  اجراهای نمایش «آبراکادابرا» به کارگردانی میثم صدرا در شهرستان بیرجند پایان یافت

  اجراهای نمایش «آبراکادابرا» به کارگردانی میثم صدرا در شهرستان بیرجند پایان یافت

  تازه ترین اثر گروه نمایشی میم بیرجند، نمایش آبراکادابرا به نویسندگی بهار اصیلی،تلما غفاری،میثم صدرا و کارگردانی میثم صدرا , که اجراهای خود را از ۲مرداد آغاز کرده بود بعد از 5شب اجرا وبا اجرای دو سانس در ۶مرداد ماه ۱۳۹۸ به اجراهای خود در آمفی تئاتر گلبانگ شهرستان بیرجند پایان ...

  |

  آخرین نمایش حاضر در جشنواره به روی صحنه رفت

«آبراکادابرا» در سیزدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی
  آخرین نمایش حاضر در جشنواره به روی صحنه رفت

  «آبراکادابرا» در سیزدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی

  نمایش «آبراکادابرا» در قالب جشنواره سیزدهم استانی در خراسان جنوبی به عنوان آخرین نمایش از 8 اثر راه یافته به جشنواره ، 24 آبان ماه 1398 در پلاتوی پروفسور کامیابی مسک شهرستان بیرجند به روی صحنه رفت.

  |

  نظرات کاربران