در حال بارگذاری ...
 • سومین سوگواره تعزیه استان آغاز شد

  گروه «عاشقان اهل بیت» از شهرستان بیرجند آغازگر سومین سوگواره تعزیه استان

  معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از آغاز سومین سوگواره تعزیه استان با اجرای گروه «عاشقان اهل بیت» از شهرستان بیرجند در محل مسجد جامع درخش خبر داد.

  به گزارش تئاتر خراسان جنوبی، سید علی زمزم با اعلام این خبر بیان داشت:سومین سوگواره تعزیه استان به منظور استمرار باورهای آیینی و آداب و رسوم مذهبی و اعتلای هر چه بیشتر آیین تعزیه، همزمان با  ٣ تا ٥ مهرماه (مصادف با ٤ الی ٦ محرم الحرام) به میزبانی شهرستان درمیان (شهر قهستان) برگزار خواهد شد.

  وی خاطرنشان کرد:سومین سوگواره تعزیه خراسان جنوبی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درمیان، بخشداری قهستان، ستاد نماز جمعه قهستان، هیئت ابوالفضلی درخش و حوزه مقاومت بسیج شهید رجایی قهستان برگزار می شود.

  معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی  با اشاره به اینکه ٢٠ گروه تعزیه استان در این سوگواره ثبت نام کردند که در پایان ٥ گروه تعزیه استان به بخش پایانی سوگواره انتخاب شدند بیان داشت:اجرای گروه های راه یافته از ٣ تا ٥ مهرماه جاری خواهد بود که گروه عاشقان اهل بیت از بیرجند،گروه علمدار آرین شهر از قاین،گروه تعریه ابوذر از فردوس، گروه تعزیه هیات ابوالفضلی درخش از درمیان و گروه قمر بنی هاشم سه قلعه از سرایان ٥ گروه تعزیه راه یافته به بخش نهایی این سوگواره می باشند.

  وی با بیان اینکه اجرای گروه های برگزیده در محل مسجد جامع درخش خواهد بود گفت:مراسم اختتامیه سومین سوگواره تعزیه استان چهارشنبه ٥ مهرماه جاری از ساعت ١٦ در محل مسجد جامع درخش برگزار خواهد شد.
  نظرات کاربران