در حال بارگذاری ...
 • ابوالفضل نخعی، هنرمند با سابقه طنز بیرجند:

  مسئولان استان با دید بازتری به برنامه های نمایشی و طنز نگاه کنند

  نمایش “استندآپ کمدی” اغلب به عنوان یکی از سختترین انواع نمایش تلقی می شود.این نوع از کمدی اساسا متشکل از یک فرد است که در مقابل حضار م یایستد و برای خنداندن آ نها تلاشم یکند. بسیاری از متخصصان م یگویند که کمدی ایستاده یا کمدی “استندآپ” نوعی از کمدی است که در آن اجرا کننده بدون وجود”دیوار چهارم” مستقیم با شنوندگان صحبت می‌کند.

   نمایش “استندآپ کمدی” اغلب به عنوان یکی از سختترین انواع نمایش تلقی می شود.این نوع از کمدی اساسا متشکل از یک فرد است که در مقابل حضار م یایستد و برای خنداندن آ نها تلاشم یکند. بسیاری از متخصصان م یگویند که کمدی ایستاده یا کمدی “استندآپ” نوعی از کمدی است که در آن اجرا کننده بدون وجود”دیوار چهارم” مستقیم با شنوندگان صحبت م یکند.
  این نوع نمایش در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است و به تازگی ابوالفضل نخعی زاده هنرمند همشهری که در شبکه خاوران هنرنمایی می کند، به جشنواره استداپ کمدی برنامه خندوانه راه یافته و منتظر مرحله نهایی و رای دوستداران است این بهانه ای شد که گفتگویی با او داشته باشیم:

  استندآپ کمدی گونه ای از طنز سینمایی که فرد به خاطره گویی می پردازد

  نخعی زاده عنوان می کند: 37 ساله هستم، من ”استنداپ” را یک رشته طنز از بازیگری می دانم که بخشی از خاطره گویی به زبان طنز است. وی با بیان اینکه فعالیت هنری خود را از سال 75 در انجمن نمایش شهر بیرجند شروع کردم می افزاید: اساتید بزرگی چون آقایان علی شریفی، محسن حسین زاده، مهدی رحیمی، حسین عباس زاده داشته ام.  وی خاطر نشان می کند کارم را با صدا و سیما سال 86 با برنامه سفره قندی شروع کردم و اولین کارهایم تئاتر بود.

  اکنون در برنامه زیر بازارچه صدا و سیما نقش آفرینی دارم

  این هنرمند هم استانی یادآور می شود: اکنون هم هر شب برنامه زیر بازارچه از شبکه خاوران در حال پخش است که تا 28 اسفند نقش آقای افق را دارم که به لطف همشهریان بازخورد بسیار خوبی داشته است .وی با اشاره به اینکه برنامه ای موفق است که به دل مردم بنشیند ادامه می دهد: برنامه زیر بازارچه متشکل از کادری با تجربه و کار تیمی است و طی 2 ماه گذشته پیامک های انرژی بخشی زیادی حتی از شهرهای بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان داشته ایم. و به طور قطع هماهنگی و یکدلی عوامل برنامه تاثیر مثبتی در موفقیت برنامه بوده است. هنرمند هم استانی یادآوری می کند: ساکن مشهد و حسابدار هستم با صدا و سیما قرارداد کاری دارم. اکنون برنامه زیر بازارچه ساعت 9 تا 10 شب تا پایان سال از صدا و سیمای استان پخش می شود. وی یادآوری می کند: جا دارد از سرکار خانم مریم هاشمی نویسنده برنامه که با وجود 3 بچه کوچک به موقع داستان شب را آماده می کند و چون با روحیات من کاملا آشناست نقش های را طراحی می کند که با خصوصیات بازیگری من همخوانی کامل دارد تشکر ویژه داشته باشم.

  مهمترین کارهای هنری ام تلکست و پلیس نامحسوس هستند

  نخعی زاده اظهار می کند: از مهمترین کارهای هنری مجموعه سی دی های طنز به نام تلکست، اسپلونک، زنبلوق و بسته های طنز نمایشی برای شبکه نسیم به تهیه کنندگی دوست و همکارم محمد رضا زمانی پور بود که خیلی گل کرد و به لحاظ کیفیت کار و حرفه ای بودن از تهران تقدیر نامه گرفت. وی یادآور می شود: در سال 93 برنامه کوچه باغ ، نمایش شبانه نقاش در شبکه خاوران به کارگردانی آقای صادقی مورد استقبال قرار گرفت یک سریال 13 قسمتی هم در شبکه خراسان 87پخش شد که در آن هم - رضوی در سالهای 88 ایفای نقش داشتم.

  سه هنرمند بیرجندی برای برنامه استنداپ خندوانه کاندیدا شده اند

  به گفته نخعی زاده از بیرجند سه نفر هنرمند استنداپ کمدی انتخاب شده اند که یکی من و مسعود مسعودیان و محمد خزائی هستند و این یک افتخار برای شهر و استان است و از همشهریان درخواست می کنم که به هر سه نفر رای بدهند و منافع شهری را بر منافع شخصی ارجحیت بدهند.وی با بیان اینکه در اولین مرحله از خندوانه 200 نفر ویدئوی سه دقیقه ای ارسال کرده اند که در مرحله بعدی با ارسال یک ویدئوی دیگر 100نفر نهایی انتخاب می شوند تصریح می کند: افراد انتخابی در برنامه غربال خواهند شد و مرحله به مرحله تعدادی حذف می شوند و درنهایت نفرات برتر انتخاب می شوند. وی ضمن یادآوری اینکه تا اول اسفند منتظر اعلام برای ارسال ویدئو دوم برای شرکت در مسابقه خندوانه هستیم می افزاید: از همه همشهریان و هم استانی ها می خواهم در اپلیکشین خندوانه و شبکه های مجازی به هنرمندان استان رای دهند تا با حمایت آنها به مسابقه راه یابند.
  مسئولان استان با دید بازتری به برنامه های نمایشی و طنز نگاه کنند

  هنرمند بیرجندی با اشاره به اینکه مسئولان استان با دید بازتر به برنامه های نمایشی و طنز نگاه کنند ادامه می دهد: این تیپ کارها که هنرمندان بزرگی هم در استان دارد شناخته شود و فصلی نباشد و دنباله دار باشد.به گفته وی چون صدا و سیما 2۴ ساعته شده قابلیت اضافه شدن آیتم های خوب که افراد بیشتری را جذب کند را دارد. وی معتقد است: طی سالهای اخیر صدا و سیمای استان پله های ترقی را پیموده است و این ترقی را مدیون مدیران سیما آقای مسبوق و زحمات علی وفادار است.او می افزاید: خدا را شکر اتفاق های خوبی در صدا و سیما افتاده و مدیرکل صدا و سیما نگاه مثبتی به نمایش و طنز، ارتباط با مردم دارد.نخعی زاده یک مطلب طنز هم می گوید و اصرار می کند که حتما چاپ شود: "مردم بیرجند دیگر نگران دیابت و چربی خون نباشید چون با آسفالت های سطح شهر و سرعت گیرهای آن فقط 50 دقیقه با ماشین تردد کنید هر چی غذا خوردید هضم می شود و جای تشکر دارد از شهرداری که به فکرسلامت مردم هستند"

   

   

  گفت و گو: نسرین کاری
  نظرات کاربران