در حال بارگذاری ...
 • با حضور راه یافتگان به مرحله نهایی و هیات داوران

  اختتامیه نخستین جشنواره استندآپ کمدی خراسان جنوبی برگزار شد

  اختامییه اولین جشنواره استندآپ کمدی استان برگزار شد، که از بین ۱۲ نفر راه یافته به مرحله نهایی ۳ نفر برگزیده شدند و یک نفر هم با رای مردمی انتخاب شد.در پایان مراسم و زمانی که تب وتاب انتخاب شدن یا نشدن ها به پایان رسیده بود ،با برگزیدگان این دوره گفت وگو کردیم.

  به گزارش تئاتر خراسان جنوبی، اختامییه اولین جشنواره استندآپ کمدی استان برگزار شد، که از بین 12 نفر راه یافته به مرحله نهایی 3 نفر برگزیده شدند و یک نفر هم با رای مردمی انتخاب شد.در پایان مراسم و زمانی که تب وتاب انتخاب شدن یا نشدن ها به پایان رسیده بود ،با برگزیدگان این دوره گفت وگو کردیم.

   

  عشق و علاقه ی من تئاتر ونمایش است
  محمد آقایی خزاعی،نفر اول جشنواره استند آپ کمدی بیان می کند: من تکنسین دارویی هستم و در داروخانه کار می کنم.حدود 15 سال است که کار تئاتر و 5 سال کار طنز می کنم و در استند آپ اولین باری است که شرکت می کنم .
  وی ادامه می دهد: نویسندگی کاری که اجرا کردم را خودم انجام دادم و به مدت ده روز به صورت فشرده و با کمک اساتید و کارگاه های آموزشی که در انجمن نمایش برگزار شد،توانستم رتبه اول را به دست بیاورم. خزاعی بیان می کند: خوشحال هستم که توانستم با اینکه اولین تجربه استندآپ بود مقام اول را کسب کنم و این را مدیون کسانی هستم که همواره در کنار من و تمام بچه ها بودند و با راهنمایی هایی که کردند سبب آشنایی همه ما با این رشته شدند. وی با بیان اینکه عشق و علاقه اش کار تئاتر و نمایش است،گفت:تنها دلیلی که من به این کار پرداختم دیدن لبخند بر چهره مردم  بوده ومن همیشه در زندگی جز این هدف و آرزویی نداشته اموتا هر جا که بتوانم این کار را ادامه می دهم تا لبخندرضایت مردم و مخصوصا همشهریان خودم را ببینم.

  سن وسال مانع رسیدن به اهداف نیست
  سید غلامرضا موسوی نفر دوم جشنواره، بیان می کند:من 48 ساله هستم و کارمند بهزیستی ،فقط در دوران راهنمایی یک تئاتر بازی کردم و در همان موقع به پیشنهاد آقای شریفی ،که اکنون رئیس انجمن نمایش هستند و از من بزرگ تر بود تشویق شدم که ادامه بدهم،اما همیشه آن طور که آدم می خواهد پیش نمی رود و من به دلایلی نتوانستم کار را به طور حرفه ای ادامه بدهم ولی همیشه در جمع دوستان و خانواده برنامه اجرا می کردم . موسوی ادامه می دهد: همیشه این انگیزه در من وجود داشت و حس می کردم که می توانم در زمینه بازیگری و تئاتر فعالیت کنم و این به نظر من اصلا ربطی به سن و سال ندارد و فقط و فقط علاقه تعیین کننده آن است.
  وی می افزاید:یکی از دلایلی که در این جشنواره شرکت کردم این بود که ثابت کنم سن وسال برای رسیدن به اهداف مهم نیست و به نظر من هر کس واقعا در هر زمینه ای که استعدادی در خود می بیند، با هر شرایط و سن وسالی دارد ،باید دنبال آن بروند. وی با بیان اینکه،نویسندگی کاری که اجرا کردم با خودم بوده است،گفت:به نظر من با توجه به شرایط زندگی امروزه مردم نیاز به این طور برنامه دارند تا برای لحظه ای هم شده به مشکلات خود فکر نکنند و از ته دل بخندند و من در همین جا از تمام کسانی که به من انگیزه دادند ،مخصوصا خانواده ام تشکر می کنم که در تمام مراحل همراه من بودند.

  سید مرتضی دهشیبی نفر سوم ،هم در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد:حدود 7 سال است که در انجمن نمایش بیرجند و زیر نظر اساتیدی مانند آقای شریفی ،حسین زاده و قاسمی تئاتر را شروع کردم و امسال هم در جشنواره استند آپ کمدی با همکاری همین عزیزان و برگزاری کلاس و کارگاه ها،توانستم شرکت کنم. وی ادمه داد: در مرحله اول و دوم با بیش ترین امتیاز بالا آمدم و درمرحله پایانی سوم شدم،به نظرم جشنواره خوب بود و امیدوارم که هر سال ادامه داشته باشد من هم مثل بقیه دوستان اولین باری بود که استند آپ را تجربه می کردم. متن کار را خودم نوشتم و با راهنمایی که اساتید کردند توانستم به یک جمع بندی در طرز اجرا برسم که نتیجه اش هم این شد که می بینید.
  دهشیبی همچنین از آینده نزدیک و کارگردانی در تئاتر معلولان می گوید وادامه می دهد:تئاتری با نام شازده را در جشنواره تئاتر معلولان کارگردانی می کنم و امیدوارم همان طور که مردم در این جا آمدند و ما را تماشا کردند برای تماشای برنامه این عزیزان که واقعا استعدادهای خوبی در بینشان است،کم نگذارند و حضور پر شور داشته باشد.

  استند آپ را نمی شناختم
  نفر چهارم مهدیه عباسی که با رای مردم برگزیده شده است ،هم عنوان می کند: من استندآپ را نمی شناختم و تئاتر هم کار نکردم و هیچ کار نمایشی دیگری انجام نداده ام و این اولین اجرای من روی صحنه جلو مردم بود. وی ادامه داد: من همین جا از تمام کسانی که پشتیبان من بودند و مخصوصا از مسعود مسعودیان که اگر راهنمایی های ایشان نبود ،من هیچ موقع نمی توانستم تا این مرحله بالا بیایم،تشکر می کنم . عباسی افزود: این جشنواره برای من انگیزه ای شده تا هر جایی که توان دارم در این رشته کار کنم. استعداد یابی در استان مدیر موسسه عرفان در گفت و گو با خبر نگار ما بیان کرد : با توجه به این که در هیچ کدام از جشنواره های کشوری کسی از استان ما حضور نداشته است ،تصمیم ما بر این شد که به استعداد یابی در این زمینه بپردازیم و کسانی که مستعد هستند را شناسایی کنیم تا استان ما هم حرفی برای گفتن داشته باشد. اکبر پور ادامه داد: برای این منظور کارگاه هایی را با هماهنگی انجمن نمایش برگزار کردیم تا شرکت کنند گان به این سطح رسیدند. وی ادامه داد: از بین 100 اثر ارسالی به جشنواره، 50 اثر برگزیده شد و در دو مرحله 12 اثربه مرحله پایانی راه پیدا کرد.

  برگزیدگان را رها نمی کنیم
  اکبر پور درباره برگزیدگان جشنواره بیان کرد:عزیزان برگزیده شده را رها نمی کنیم و در برنامه های دیگر در استان از آن ها استفاده خواهیم کرد و این ها سفیرانی هستند که می توانند زمینه ساز پیشرفت نمایش استان باشند. وی همچنین افزود: به نظر من هر 12 نفری که در مرحله نهایی شرکت داشتند استعداد بالایی داشتند ولی چون فضای رقابت است بهترین ها انتخاب می شوند . اکبر پور بیان کرد: این جشنواره را با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد و انجمن نمایش صورت گرفته است و کارگاه های آموزشی در انجمن نمایش و با حضور اساتید کشوری و استانی بوده است. هزینه بر بودن مشکل اصلی در برگزاری جشنواره ها وی بیان می کند: با توجه به اینکه جشنواره های از این دست هزینه بر است و مشکل اصلی در برگزاری همین موضوع است،امیدواریم صنایع و کارخانه ها به عنوان تامین کننده مالی در این زمینه ورود پیدا کنند و شاهد جشنواره های در همه زمینه های هنری در طول سال باشیم. اکبرپور اضافه کرد: در جشنواره ای که برگزار شد،چاپ گلرو و آژانس هواپیمایی پرتو در بخشی از هزینه ها ما را یاری کردند ،که جای تشکر وقدردانی دارد.

  حمایت مردم باعث پیشرفت هنر و هنرمند خواهد شد 
  اکبر پور با بیان اینکه در استان گروه های تئاتر ، نویسندگان و کارگردان های خوبی داریم گفت:گروه هایی استانی هستند که خارج از استان اجرا دارند و حتی بعضی از گروه ها به خارج از کشور هم می روند و هر سال اجرا می کنند. ولی در داخل آن چنان که باید مورد حمایت قرار نمی گیرند و این بر می گردد به حضور مردم در سالن ها،اگر استقبال مردمی در این زمینه افزایش پیدا کند ،هنرمندان هم بیش تر ترغیب خواهند شد و شاهد پیشرفت در هنر و هنرمند در استان خواهیم بود.
  نظرات کاربران